top of page

 Леонардо Да Вінчі, Рембрандт, ван Гог. Ці імена відомі мільйонам. Можливо, вам ніколи не доводилося бачити оригінали їх картин, проте ви знаєте, що ці люди були відомими художниками.

5739a10392a5a154b91cf611.jpg
Risovanie-kartiny-akrilom.jpg

 Вони відобразили на полотні загадкову посмішку, зворушливий образ, фрагменти краси природи, що до сих пір приковує погляд глядачів. Нас полонить те, що полонила їх, хоча і між нами та ними може лежати прірва століть.
  Нам не обов'язково бути людьми мистецтва, щоб розпізнавати високу майстерність художника. Ми, як і художник, роботою якого захоплюємося, володіємо почуттям прекрасного.

 До свого сприйняття кольорів, форм, візерунків і світла ми ставимося як до чогось звичайного, адже воно є частиною нашого життя. Поза всяким сумнівом, нам подобається прикрашати своє житло предметами і картинами, що радують око.
   Почуття прекрасного - це одна з властивостей, яка відрізняє нас від тварин. (Ми сприймаємо природу інакше).

drezdenskaya-kartinnaya-galereya_50.jpg
580cf02c46734157f28a2d01.jpg
i.jpg

  Наприклад, - чи міркували Ви над тим, що птахи не можуть цінувати мальовничість заходу сонця. А метелик - насолоджуватися різноманіттям кольорів.
   Краса це щось  більше, ніж сукупність електрохімічних імпульсів, що просто передають інформацію в наш мозок. Ми не бачимо дерево, квітку або птаха так, як тварина. Хоча ці предмети і не мають для нас якогось особливе значення, але вони тішать нам серце.

  Не дивно, що пізнання краси в природі і бажання відтворювати її притаманне всім культурам - як печерним художникам, так і імпресіоністам. Тисячі років тому поселенці Північної Іспанії залишили після себе в печерах Альтаміра детальні зображення тварин. Понад століття тому художники імпресіонізму виходили зі своїх майстерень, щоб передати на полотні яскраву різноманітність польових квітів.
 Як сприймати світ прекрасного? «В усіх мовах одними з перших слів, яких ми навчилися, були: «Покажіть мені! »(Вільям Уайт молодший).

9114c7efb0d237a7e02f6.jpg
Auguste_Renoir_-_La_Grenouillère.jpg
maxresdefault.jpg
diagnostika-po-raduzhke-glaza-v2.orig.jp

 Однак хоч і краса повсюдна, не кожен може помітити її. Іноді, щоб ми зацікавилися нею, нам слід описати її або ж зробити фотографію. Фактично багато художників вважають, що їх успіх полягає в основному не в здатності малювати, а помічати. У книзі «Око художника» (англ.) Моріса Ґроссера пояснюється, що «художник малює очима, а не руками. Все, що він бачить, якщо він бачить чітко, він може відобразити на полотні. (...) Для нього важливо бачити чітко ».
  Отже мистецтво перш за все існує в природі. Однак воно не існує безцільно чи випадково. Крім збагачення нашого життя, воно також виявляє майстерність, фантазію і велич найбільшого в світі Художника - Всесвітнього Конструктора Бога Єгови (Римлян 1:20)

bottom of page